Dış Denetim

Dış denetim, denetlenen kuruluşla herhangi bir organik bağlantısı bulunmayan, hiyerarşi dışında yer alan kurumlarca yapılan denetimdir.

Nedir?

Dış Denetim

Dış denetim, denetlenen kuruluşla herhangi bir organik bağlantısı bulunmayan, hiyerarşi dışında yer alan kurumlarca yapılan denetimdir. Denetlenen kuruluşun niteliği değişkenlik gösterebilir, bu nedenle kamu kuruluşları da özel kuruluşlar da dış denetim hizmetlerine başvurabilir. Uzman ekibimizle birlikte firmanızın bağımsız denetçiler tarafından efektif bir şekilde denetlenmesini ve çalışmalarınızı profesyonel zeminde sürdürebilmenizi sağlamaktayız. Sizlere sunduğumuz kurumsal hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi edinmek istemez misiniz?
2Q==
v1NuVKhdR8ClD8Az+Uvf7y+qA7AAAAAElFTkSuQmCC

Dış Denetim Hizmetini Nasıl yapıyoruz?

  • Firmanız için denetim taleplerini değerlendiriyor, analizlerimizi gerçekleştirerek süreci en kısa sürede başlatıyoruz.
  • Çalışmalarımızı ilgili mevzuat uyarınca sürdürüyor ve firmanızın finansal anlamda yasal durumunu belirlemek için özel bir çalışma sergiliyoruz.
  • Bağımsız denetçilerden meydana gelen uzman ekibimizle sizlere etkili bir hizmet sunuyor, çalışmalarımızda objektifliği temele alıyoruz.
  • Firmanızın finansal tablolarını tamamen objektif bir şekilde inceliyor ve analiz ediyoruz.
  • Sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi adına gerekli önlemleri alıyor, kurumsal hizmet anlayışı temelinde faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Firmanızın finansal tablolarının yasal denetimini yapıyoruz.
  • Firmanızın finansal durumunun doğru ve adil şekilde gösterilip gösterilmediğini belirliyoruz.
  • Yenilikçi hizmet anlayışımızı ön planda tutuyor, en iyi hizmeti en kısa sürede sunmak için çalışıyoruz.
  • Gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar neticesinde objektif şekilde raporlarımızı tutuyoruz.
  • Sürecin her aşamasında profesyonelliği benimsiyor, bu anlayıştan uzaklaşmadan çalışmalarımızı tamamlıyoruz.

Dış Denetim Hizmetinde Nelere Katkıda Bulunuyoruz?

Hizmetimizin adı Dış Denetim Hizmetleri olsa da çok yönlü hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Firmanızın finansal durumunun ilgili mevzuata uygunluğunun denetlenmesi olarak tanımlanabilen dış denetim, faaliyetlerinizi yasal çerçevede sürdürebilmenizi sağlayan en önemli hizmet türleri arasında yer almaktadır. Bağımsız denetçilerimizle birlikte firmanızın hedeflerini analiz ediyor, bu hedeflere ulaşmak için gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalarınızı objektif bir şekilde inceliyoruz.

Çalışmalarımızı gerçekleştirirken ilgili mevzuatı ön planda tutmakta ve sürecin tamamında mevzuat hükümlerini ön plana çıkarmaktayız. Yenilikçi ve profesyonel hizmet anlayışımız ile çalışmalarımızı yasal zemin üzerinden sürdürmekteyiz. Firmanızın finansal tabloları ve diğer finansal bilgilerini, uzman ekibimizle birlikte denetlemekteyiz.

Kendi içerisinde çeşitli alt başlıklara sahip olan dış denetim, firmanızın yasal zeminde çalışmalarını sürdürüp sürdürmediğinin anlaşılmasını sağlar. Bu nedenle hizmetin oldukça önemli olduğu ve firmanıza hem maddi hem de manevi açıdan katkıda bulunduğu bilinmektedir. Yapılan denetimler ile birlikte objektif bir şekilde raporlar hazırlanmakta ve hazırlanan raporlar üzerinden analizler gerçekleştirilmektedir.

Dış denetimin her bir aşamasında, tamamen objektif çalışmalar içerisinde olarak firmanızın çok daha profesyonel bir zeminde çalışmalarını sürdürmesine destek olmaktayız. Bu bağlamda, almış olduğunuz hizmet ile firmanızın finansal durumunun yasal zeminini öğrenebilir ve çalışmalarınızı mevzuata uygun bir şekilde sürdürebilirsiniz.

1.

Ekibi Geliştirme

Dış Denetim Hizmetleri danışmanlığı yaparken, yalnızca danışmanlık yapmayı değil ekibinizi geliştirmeyi de hedefleriz.

2.

Etkin Danışmanlık

Dış Denetim Hizmetleri desteğimizde, firma içerisinde bir çalışanla çalışıyormuş gibi destek alırsınız.

3.

Raporlama

Yapılan çalışmalar, uygun şekilde raporlandırılır ve kazanımlarınız net şekilde algılanır.

Dilerseniz referanslarımızla iletişime geçebilir ve bizi onlardan dinleyebilirsiniz.

Referanslarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Dış Denetim Hizmetleri Hakkında Diğer Detaylar

Dış Denetim Hizmetleri hakkında merak edilenlerden bazılarını yanıtlıyoruz. Aradığınız cevabı bulamazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Dış denetim, bağımsız denetçiler tarafından firmanızın finansal durumunun denetlenmesi olarak bilinir ve çalışmalarınızı yasal zeminde sürdürüp sürdüremediğinizi öğrenmenizi sağlar. Bu bağlamda, firmanız dinamiklerinin çeşitli problemlerle karşılaşmaması adına sizlere sunulan hizmetlerden faydalanmanız, her anlamda çalışmalarınızı çok daha efektif şekilde sürdürmenizi sağlayacaktır.

Firmanızın finansal raporları denetlenir, bu raporların finansal raporlama standartlarına uygunluğu belirlenir. Bu sayede var olan sorunlar nedeniyle daha sonra karşılaşacağınız maddi yükümlülüklerden etkilenmemeniz sağlanır. Bu nedenle uzman ekibimizle yürüttüğümüz dış denetim hizmeti, firmanıza maddi açıdan pek çok fayda sunmaktadır.

Objektif hizmet anlayışına sahip olduğumuz ve yenilikçi bir perspektiften çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için dış denetim işlemlerinin profesyonel şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Bu bağlamda hizmetimize başvurarak firmanızın çalışmalarını yasal bir zeminde sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

Her bir firmanın dinamikleri, ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla dış denetim desteğimizin ücretlendirilmesini firmaya özel şekilde belirlemekteyiz.c