Vergi Uyuşmazlıkları

Vergi uyuşmazlıkları, vergi mükellefleri ve Gümrük İdaresi veya Mali İdare arasında oluşan bir ihtilaf türüdür.

Nedir?

Vergi Uyuşmazlıkları Nedir?

Vergi uyuşmazlıkları, vergi mükellefleri ve Gümrük İdaresi veya Mali İdare arasında oluşan bir ihtilaf türüdür. Vergi uyuşmazlığı pek çok nedenden ötürü meydana gelebilmekte olup uyuşmazlıkların yenilikçi bir şekilde çözümlenmesi oldukça önemlidir. Taxation İstanbul olarak firmanızın yaşamış olduğu vergi uyuşmazlığı sorunlarını en iyi şekilde analiz etmekte ve uzman ekibimizle birlikte sorunu tam olarak belirleyip çözüme kavuşturmaktayız. Vergi uyuşmazlıkları çözümü noktasında atmış olduğumuz her bir adımı önemsemekteyiz.
2Q==
v1NuVKhdR8ClD8Az+Uvf7y+qA7AAAAAElFTkSuQmCC

Vergi Uyuşmazlıkları Hizmetini Nasıl Yapıyoruz?

  • Yerel kanunlara ve mevzuata göre iş sözleşmelerinin oluşturulmasını sağlıyoruz.
  • Değişken maaş ve sigorta bilgisine göre çalışanların bordrolarını hazırlıyoruz.
  • Yasal sosyal sigorta raporlarını uzman ekibimizle birlikte hazırlıyoruz.
  • Yasal belgelerin sistematik bir şekilde arşivlenmesini sağlıyoruz.
  • Maaş bütçeleri de dahil olmak üzere aylık ücret yönetim raporlarının hazırlanmasına destek oluyoruz.
  • Yasal işe alım ve çıkış işlemlerini yapıyoruz.
  • Ödeme işlemleri için bankanın bilgilendirilmesini sağlıyoruz.
  • Çalışanın işten çıkarılması durumunda tazminat hesaplarını hazırlıyoruz.
  • Sistem kurtarma prosedürleri ile birlikte bordro verilerinin güvenliğini sağlıyoruz.
  • Sürecin her aşamasında yenilikçi hizmet anlayışını benimsiyoruz.

Vergi Uyuşmazlıkları Hizmeti ile Nelere Katkıda Bulunuyoruz?

Hizmetimizin adı Vergi Uyuşmazlıkları olsa da çok yönlü hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Vergi uyuşmazlıklarının nedenleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada, vergi ve gümrük mevzuatındaki tanımlarda yapılan değişiklikler uyuşmazlıklara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra ilgili mevzuattaki çeşitlendirme ve güncellemeler de vergi uyuşmazlıkları sorununa sebebiyet verebilmektedir.

Bu nedenle sorunun en iyi şekilde analiz edilebilmesi adına profesyonel bir çalışma sürdürmekteyiz. Bu noktada, uzman ekibimiz sürecin her aşamasında gerekli adımları atmakta ve sürecin firmanız adına olumlu bir şekilde sonuçlanmasına destek olmaktadır.

Vergi uyuşmazlıkları bağlamında, uyuşmazlık nedenini belirlemekte ve ardından süreci ilgili nedene göre planlamaktayız. Vergi / gümrük incelemeleri sırasında danışmanlık hizmetleri sunarak inceleme sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra inceleme tamamlandıktan sonra da danışmanlık hizmeti sunmakta ve bu süreçte yapılması gerekenleri belirlemekteyiz.

Uyuşmazlık çözümü olarak yargıya başvurma gibi bir durumda, inceleme raporlarının ve uyuşmazlığın kaynaklandığı belgelerin tamamını incelemekte ve inceleme konusunu hukuki açıdan incelemekteyiz. Ayrıca yargı sürecini takip etmekte olup duruşmalara katılımlarda bulunmaktayız. Uzman ekibimiz ile birlikte firmanızın çok daha başarılı hizmet sunabilmesi adına yaşadığı problemleri gidermekte ve bu noktada başarılı bir çalışma gerçekleştirmekteyiz.

1.

Ekibi Geliştirme

Vergi Uyuşmazlıkları danışmanlığı yaparken, yalnızca danışmanlık yapmayı değil ekibinizi geliştirmeyi de hedefleriz.

2.

Etkin Danışmanlık

Vergi Uyuşmazlıkları desteğimizde, firma içerisinde bir çalışanla çalışıyormuş gibi destek alırsınız.

3.

Raporlama

Yapılan çalışmalar, uygun şekilde raporlandırılır ve kazanımlarınız net şekilde algılanır.

Dilerseniz referanslarımızla iletişime geçebilir ve bizi onlardan dinleyebilirsiniz.

Referanslarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Vergi Uyuşmazlıkları Hakkında Diğer Detaylar

Vergi Uyuşmazlıkları hakkında merak edilenlerden bazılarını yanıtlıyoruz. Aradığınız cevabı bulamazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Vergi uyuşmazlıkları, firmanız kapsamında sunduğunuz hizmeti sorunsuz bir şekilde sürdürebilmeniz için çözümlenmesi gereken sorunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle sizlere sunmuş olduğumuz profesyonel ve kurumsal hizmetlerden yararlanabilir, vergi uyuşmazlıklarının yenilikçi bir şekilde çözümlenmesi için ilk adımı atabilirsiniz.

Vergi uyuşmazlığı, firmanızın çeşitli sorunlarla baş başa kalmasına neden olabildiği için hizmetiniz akmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda, sunmuş olduğumuz hizmet sayesinde uyuşmazlık sonucunda yaşadığınız maddi kaybı giderebilir, profesyonel hizmetine devam edebilirsiniz.

Profesyonel ve yenilikçi hizmet anlayışı, vergi uyuşmazlıklarının en iyi şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Uzman ekibimiz ve kurumsal hizmetimiz sayesinde çeşitli nedenlerden ötürü yaşamış olduğunuz vergi uyuşmazlıklarını başarılı bir şekilde analiz etmekte ve sizlere en doğru çözümü sunmaktayız.

Her firmanın ihtiyaçları ve dinamiklerinin farklı olması nedeniyle ücretlendirme noktasında da farklılıklar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle vergi uyuşmazlıkları hizmetimizin ücretlendirmesi, firmaya göre şekillenebilmektedir.