İç Denetim

İç denetim, firmaya değer katmak amacıyla sunulan objektif denetim ve danışmanlık faaliyeti olarak bilinmektedir.

Nedir?

İç Denetim Nedir?

İç denetim, firmaya değer katmak amacıyla sunulan objektif denetim ve danışmanlık faaliyeti olarak bilinmektedir. Uzman ekibimizle birlikte, firmanızın operasyonlarını geliştirmek adına dikkat çeken çalışmalarda bulunmaktayız. Risk yönetimi, kontrol ve yönetim süreçlerinin etkili bir şekilde sürdürülebilmesi; çalışmalarımızın temelinde yer almaktadır. Firmanızın stratejik hedeflerini geliştirmek, iç denetim çalışmalarımızda en önemli öge olarak ön plana çıkmaktadır. Sizlere sunduğumuz hizmetin detaylarını öğrenmek ve firmanıza değer katmak ister misiniz?
2Q==
v1NuVKhdR8ClD8Az+Uvf7y+qA7AAAAAElFTkSuQmCC

İç Denetim Hizmetini Nasıl Yapıyoruz?

  • Firmanızın temel hedeflerini analiz ediyor, bu hedeflere yönelik süreç planlaması yapıyoruz.
  • Sunmuş olduğunuz faaliyetlere değer katabilmek için uzman ekibimizle birlikte çalışmalarda bulunuyoruz.
  • Etkin ve yüksek performansa sahip iç denetim birimi oluşturuyoruz.
  • Modern bakış açısına sahip ve yenilikçi hizmet anlayışıyla sizlere destek oluyoruz.
  • Firmanızın performans denetimini gerçekleştiriyoruz.
  • Firmanızın belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmesi için mali kaynakları etkin bir şekilde kullanabilmenizi sağlıyoruz.
  • Hedeflerinize yönelik sistem denetimleri sağlayarak hizmet anlayışınızda meydana gelen değişimlerin mevcut sisteme uygulanabilmesini mümkün kılıyoruz.
  • Süreç planlamasını sağlayarak her bir adımda sizlerle iletişim kuruyor, süreç içerisinde yaşanabilecek aksaklıklara tam zamanında müdahale ediyoruz.
  • Saha çalışması ile ortaya çıkan bulguları ve verileri analiz ederek raporluyoruz.
  • Denetim sonuçlarını izleyerek firmanızın efektif şekilde çalışmalarda bulunmasını sağlıyoruz.

İç Denetim Hizmeti ile Nelere Katkıda Bulunuyoruz?

Hizmetimizin adı İç Denetim Hizmetleri olsa da çok yönlü hizmet vermeyi hedefliyoruz.

İç denetim, firmanızın belirlemiş olduğunuz hedeflere daha kısa sürede ulaşabilmesini sağlayan çalışmaların bütünüdür. Bu nedenle sektörde yer edinebilmek, çalışmalarınızı profesyonel bir zeminde sürdürmek ve mali kaynakları etkin bir şekilde kullanabilmek; iç denetimin sağlıklı bir şekilde yapılıyor olmasıyla doğrudan ilişkilidir.

Firmanızın kendi içerisindeki faaliyetlerle değer yaratabilmesi adına profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Erken uyarı sistemi olarak da görülebilen bu tür bir denetim, firmanızın faaliyetlerini efektif bir şekilde sürdürebilmesini olanaklı hale getirmektedir. Firmanızın zaman içerisinde büyümesiyle birlikte kontrol dışı kalan çeşitli durumlar meydana gelebilir. Bu noktada iç denetim, temel olarak bir uyarı sistemi göreviyle kontrolünüz dışında kalan durumlara zamanında müdahale edilebilmesini sağlar. Problemli kısımların nasıl düzeltilebileceği, yapılan analizler ve oluşturulan raporlarla anlaşılabilmektedir. Bu nedenle farklı parametrelerden meydana gelen iç denetimden faydalanarak firmanızın güvenli bir şekilde büyümesi ve markanızın ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Uzman ekibimiz, yenilikçi hizmet anlayışımız, var olan kaynaklarımızla firmanızın sektörde dikkat çeken çalışmalarda bulunması adına sizlere destek olmaktayız. Böylelikle markanıza değer yaratabilir, verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

1.

Ekibi Geliştirme

İç Denetim Hizmetleri danışmanlığı yaparken, yalnızca danışmanlık yapmayı değil ekibinizi geliştirmeyi de hedefleriz.

2.

Etkin Danışmanlık

İç Denetim Hizmetleri desteğimizde, firma içerisinde bir çalışanla çalışıyormuş gibi destek alırsınız.

3.

Raporlama

Yapılan çalışmalar, uygun şekilde raporlandırılır ve kazanımlarınız net şekilde algılanır.

Dilerseniz referanslarımızla iletişime geçebilir ve bizi onlardan dinleyebilirsiniz.

Referanslarımız

Sıkça Sorulan Sorular

İç Denetim Hizmetleri Hakkında Diğer Detaylar

İç Denetim Hizmetleri hakkında merak edilenlerden bazılarını yanıtlıyoruz. Aradığınız cevabı bulamazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

İç denetim, firmanızın etkili bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesini sağlar. Bu nedenle firmalar için bu tür bir denetim oldukça önemlidir. Firmanız gelişirken kontrolünüz dışında kalan noktalar, bağımsız denetim birimleri sayesinde çok daha kontrol edilebilir bir pozisyona ulaşmaktadır. Bu bağlamda, bu tür bir hizmet; firmanızın verimliliğini arttırmasına, markanızın değer kazanmasına ve çalışmalarını güvenli bir zeminde sürdürmesine destek olmaktadır.

Uygunluk denetimi, performans denetimi, mali denetim gibi alt birimlere sahip olan iç denetim, firmanıza mali açıdan olumlu katkılarda bulunur. Firmanızın mali hedeflere ne kadar ulaşabildiği, bu süreçte ne yapılması gerektiği; sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler sayesinde netlik kazanmaktadır. Böylelikle finansal açıdan istediğiniz konumda yer alabilir, faaliyetlerinizi çok daha efektif bir şekilde yürütebilirsiniz.

Uzman ekibimiz, profesyonel hizmet anlayışımız ve farklı disiplinleri hizmetimizin temel odağı haline getirmemiz sayesinde talep etmiş olduğunuz çalışmaları sizlere en iyi şekilde sunmaktayız. Sizlere sunduğumuz hizmetler sayesinde firmanızın, belirlediğiniz hedeflere kısa sürede ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Firmaların iç dinamikleri birbirinden farklı olduğu için iç denetim hizmetimizin ücretlendirmesini firmaya özel bir şekilde belirlemekteyiz.