Transfer Fiyatlandırması

Transfer fiyatlandırması, birbiriyle ilişkisi bulunan firmaların, kendi aralarında gerçekleştirdikleri mal ve hizmet transferlerinde ürün ya da hizmetler için belirledikleri fiyatlandırmadır.

Nedir?

Transfer Fiyatlandırması Nedir?

Transfer fiyatlandırması, birbiriyle ilişkisi bulunan firmaların, kendi aralarında gerçekleştirdikleri mal ve hizmet transferlerinde ürün ya da hizmetler için belirledikleri fiyatlandırmadır. Vergi azaltımları, kâr sınıflandırmaları gibi işlemler, transfer fiyatlandırması kapsamında değerlendirilmektedir. Taxation İstanbul olarak firmanızın problemlerini analiz ederek yenilikçi hizmet anlayışı ile var olan problemlerinizi çözmekteyiz. Sizlere sunduğumuz hizmetin detaylarını öğrenmek ve firmanızın gelişiminde profesyonel hizmet talep etmek ister misiniz?
2Q==
v1NuVKhdR8ClD8Az+Uvf7y+qA7AAAAAElFTkSuQmCC

Transfer Fiyatlandırması Hizmetini Nasıl Yapıyoruz?

  • Kurumlar Vergisi Kanunu’nun ilgili maddesine göre işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Yapılacak transfer fiyatlandırmasında, farklı yöntemleri kullanarak işlemlerin hızlı ve kolaylıkla gerçekleşmesini sağlıyoruz.
  • Maliyet artı yöntemi, fiyat yöntemi, işlemsel kâr yöntemi gibi yöntemleri kullanıyoruz.
  • Bütüncül bir yaklaşımı benimseyerek farklı disiplinlerden destek alıyoruz.
  • Ar-Ge ve danışmanlık ekiplerimizle koordineli çalışıyoruz.
  • Gerektiği durumlarda alternatif çözüm yollarına başvuruyoruz.
  • Zaman yönetimi ve strateji belirleme çalışmalarında bulunuyoruz.
  • Yapılan transfer fiyatlandırmasında emsallere uygunluğu dikkate alıyoruz.
  • Gümrük ve Dolaylı Vergiler, İnsan Yönetimi ve Organizasyon Danışmanlığı, Uluslararası Vergilendirme gibi hususları dikkate alıyoruz.
  • Sürecin her aşamasında profesyonel ve kurumsal bir hizmet anlayışı benimsiyoruz.

Transfer Fiyatlandırması Hizmeti ile Nelere Katkıda Bulunuyoruz?

Hizmetimizin adı Transfer Fiyatlandırması olsa da çok yönlü hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Transfer fiyatlandırması hizmeti adına bütüncül bir yaklaşım oldukça önemlidir. Bu nedenle sunmuş olduğumuz hizmette birbirinden farklı disiplinleri kullanıyor ve her bir disiplinin bir araya gelmesini sağlıyoruz. Yapmış olduğumuz fiyatlandırmalarda emsallere uygunluğu dikkate almaktayız. Bunun yanı sıra rapor ve yöntemlere de oldukça fazla önem vermekteyiz.

Şirketler ve Mali idareler açısından önem arz eden transfer fiyatlandırması, dinamizmi bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle ana şirketlerin transfer fiyatlarına dair politikalarını sık sık kontrol etmesi gerekmektedir. Bizler, sürecin her aşamasında firmalara ihtiyaç duydukları hizmeti sunarak çok daha etkin bir şekilde hizmet vermelerini sağlamaktayız.

Sunmuş olduğumuz hizmet ile vergi yükünün azaltılması amacıyla yapılan kâr sınıflandırmaları, vergi azaltımları gibi işlemlerin profesyonel bir şekilde gerçekleşmesine destek olmaktayız. Bu noktada, yenilikçi ve teknolojik hizmet anlayışıyla faaliyetlerimizi gerçekleştirmekte ve firmaların ihtiyaç duydukları hizmetleri almasını sağlamaktayız.

Transfer fiyatlandırmasının kapsamında yer alan transfer fiyatlandırması raporunun kanuna uygun ve olması gerektiği şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız. Hazırlanan belgeler sayesinde şirket içi analizler oluşturulabilmekte olup bu sayede geçmişe yönelik değerlendirmeler ve geleceğe yönelik plan ve programlamalar gerçekleştirilebilmektedir.

1.

Ekibi Geliştirme

Transfer Fiyatlandırması danışmanlığı yaparken, yalnızca danışmanlık yapmayı değil ekibinizi geliştirmeyi de hedefleriz.

2.

Etkin Danışmanlık

Transfer Fiyatlandırması desteğimizde, firma içerisinde bir çalışanla çalışıyormuş gibi destek alırsınız.

3.

Raporlama

Yapılan çalışmalar, uygun şekilde raporlandırılır ve kazanımlarınız net şekilde algılanır.

Dilerseniz referanslarımızla iletişime geçebilir ve bizi onlardan dinleyebilirsiniz.

Referanslarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Transfer Fiyatlandırması Hakkında Diğer Detaylar

Transfer Fiyatlandırması hakkında merak edilenlerden bazılarını yanıtlıyoruz. Aradığınız cevabı bulamazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Transfer fiyatlandırması, şirketiniz adına önemli çalışmalardan bir tanesidir. Sizlere sunulan hizmetler sayesinde şirketler arası fon transferini gerçekleştirebilir, daha az vergi yüküne tabi olabilirsiniz. Daha az vergi yüküne sahip şirket bölümünüze fon aktarımında bulunabilir, toplamda daha az vergi yükü altında kalarak çalışmalarınızı efektif bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Firmanızın stratejik açından en önemli işlemleri arasında yer alan transfer fiyatlandırması ile vergi azaltımları elde edebilir, vergi iadeleri yapılabilir, vergi yükünün azaltılmasında etkin rol oynayan kâr sınıflandırması ve dağıtımlar sağlanabilir. Bu hususların her biri, şirketinizin maddi anlamda avantajlı bir konumda yer almasını sağlamaktadır.

Transfer fiyatlandırmasıyla şirketiniz bünyesinde sunmuş olduğunuz hizmetleri çok daha kurumsal bir zeminde sürdürebilirsiniz. Ayrıca şirketinizin farklı bölümleri veya şubeleri ile ya da ortaklık yoluyla bağlantılı olduğunuz şirketlerle, sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler sayesinde vergi yükünü azaltabilir, bu sayede maddi anlamda bir kazanç elde edebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz hizmeti, uzman ekibimiz ve yenilikçi hizmet anlayışımızla sağlamaktayız. Bu sayede işlemleriniz kısa sürede ve profesyonel bir şekilde sonlanmaktadır.

Her firmanın dinamikleri ve gereksinimleri birbirinden farklılık gösterdiği için transfer fiyatlandırması hizmetimizin ücretlendirmesi firmaya özel şekilde belirlenmektedir.