Finansal Durum Analizi

Finansal durumunuz, mali tablolarınız, finansal trendleriniz ve daha fazlasını finansal durum analizi desteğimizle, uzman gözüyle yorumlayın! 1992 yılından bugüne finans/muhasebe alanında destek veriyor, mali istikrar sağlatıyoruz!

Nedir?

Finansal Durum Analizi Nedir?

Finans dediğimiz kavram aslında öyle basitçe anlatılacak bir şey değildir. Basit anlatılamayan bir şey de basitçe de çözümlenemez. Karmaşık durumlardan basitçe düze çıkmak isterseniz finansal durum analizi desteğine ihtiyacınız var demektir.
2Q==
v1NuVKhdR8ClD8Az+Uvf7y+qA7AAAAAElFTkSuQmCC

Finansal Durum Analizi Hizmetini Nasıl Yapıyoruz?

Finans dengesini sağlamak için borçlanmaktan korkmamak lazım. Korkulması gereken yanlış finans işlemleri yapmaktır. Örneğin bir makine yenilenmesi gerekiyor ve yeterince iç finans desteğiniz yok. Ne yapmanız gerekiyor? Kredi mi çekmeliyim, bir şey mi satmalıyım? Kredi çekince ödeme gücüm var mı? gibi gibi sorularınıza yanıt bulmak için çalışıyoruz.
  • Stok bekleme maliyetlerinizin hesaplanması,
  • Satış sonrası tahsilat hızlarınızın hesaplanması,
  • Nakit hızlarınızın hesaplanması,
  • Yatırımlarınız var ise, durum tespit raporlarının hazırlanması yapılmaktadır.

Tüm bu hesaplamaların yapılıp, analizlerin oluşturulması elinizi güçlendirerek, gerekli yatırımlarınızı doğru zamanda, doğru finansal araçlar ile yapmanızı sağlar. En önemlisi ise yastığa kafanızı koyarken bunları hiç düşünmezsiniz. Güzel uykular dileriz.

Finansal Durum Analizi

Hizmetimizin adı danışmanlık olsa da çok yönlü hizmet vermeyi hedefliyoruz.
1.

Ekibi Geliştirme

Finansal danışmanlık yaparken, yalnızca danışmanlık yapmayı değil ekibinizi geliştirmeyi de hedefleriz.

2.

Etkin Danışmanlık

Danışmanlık desteğimizde, firma içerisinde bir çalışanla çalışıyormuş gibi destek alırsınız.

3.

Raporlama

Yapılan çalışmalar, uygun şekilde raporlandırılır ve kazanımlarınız net şekilde algılanır.

Dilerseniz referanslarımızla iletişime geçebilir ve bizi onlardan dinleyebilirsiniz.

Referanslarımız

Finansal Durum Analizi İle Nelere Katkıda Bulunuyoruz?

Farklı parametrelere ve dinamiklere sahip olan finansal durum analizi hizmeti ile firmanız özelinde gelecekteki yatırımlarınızı etkili bir şekilde yapmanıza destek olmaktayız. Alanında uzman, sektörde tecrübe kazanmış ve donanımlı çalışanlarımız ile sürecin başından sonuna kadar sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.

Firmanızın finansal tablosunda yer alan finansal nitelikteki verileri belirlemekteyiz. Bu verilerin her biri, mali durumun analizi açısından bir hayli önemlidir. Attığımız her adım, firmanızın mali bünyesini çok daha iyi bir şekilde yönlendirmenizi sağlamaktadır. Dolayısıyla finansal durum analizi hizmeti kapsamında yenilikçi hizmet anlayışı ile çalışmalarda bulunmaktayız.

Yaptığımız çalışmalar ile birlikte mevcut mali durumunuzu belirlemekte olup faaliyet neticelerini ölçmekteyiz. Firmanızın gelişme yönlerini belirleyerek geleceğe dair sağlıklı tahminler yapmanızı sağlamaktayız. Mali tablolarda bulunan kalemler arasındaki ilişkileri tespit etmekte ve zaman içerisinde gösterdikleri değişimleri belirlemekteyiz.
Finansal durum analizi ile geleceğe yönelik adımlarınızı çok daha emin ve sağlıklı bir şekilde atmanız için sizlere destek olmaktayız. Böylelikle firmanız gelişim sürecini profesyonel bir şekilde sürdürerek sektörde etkili bir konumda yer alma şansı elde etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Finansal Durum Analizi Hakkında Diğer Detaylar

Finansal durum analizi hizmetimiz hakkında merak edilenlerden bazılarını yanıtlıyoruz. Aradığınız cevabı bulamazsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Firmalar ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli finansmanı kendi iç döngüsünden karşılamak isterler. Ancak her zaman maddi finansmanı karşılayamazlar. Borçlanma yoluna gidip finans dengelerini sağlamak isterler. İşte tam bu anda doğru mu yapıyorum diye sorgular başlar. Finans dediğimiz kavram aslında öyle basitçe anlatılacak bir şey değildir. Basit anlatılamayan bir şey de basitçe de çözümlenemez. İşte tam da bu noktada finansal mevcut durum analiziyle check-up yapılarak destek almaları gerekir.

Finansal analizlerin oluşturulması elinizi güçlendirerek, gerekli yatırımlarınızı doğru zamanda, doğru finansal araçlar ile yapmanızı sağlar. En önemlisi ise yastığa kafanızı koyarken bunları hiç düşünmezsiniz. Bu da işinize odaklanmanıza ve daha fazla gelir fırsatı elde etmenize fayda sağlar.

Biz kendimize güveniyoruz. Sizin de bize güveneceğinizi biliyoruz. Biz, sizin tüm bilgilerinizi gizlilik ilkesi gereği yapılan sözleşme ile kanuni bağlayıcılığı olan maddeler ile koruyoruz. Biz kurulduğumuz günden bugüne kadar her daim güvenilir olduk.    

Paranızın değerini biliyoruz. Doğru yatırımlar ile finansınızı koruyup şekillendiriyoruz. Bunu yaparken gereksiz prosedürler ile sizi yormuyoruz. Hedefe en kısa yoldan gitmeyi amaçlıyoruz. Biz konumuzda uzman ve piyasanın içinden geldiğimizden tüm sıkıntılarınızı biliyor ve çözüyoruz.

Her bir firmanın dinamikleri, ihtiyaçları farklıdır. Bu sebeple danışmanlık desteğimizin ücretlendirmesini firmaya özel şekilde belirlemekteyiz.